
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 10 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 16 AWG |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85200
Ext.Price$0.85200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85200 | $0.85200 |
| 10 | $0.68861 | $6.88610 |
| 25 | $0.61193 | $15.29825 |
| 50 | $0.54379 | $27.18950 |
| 100 | $0.48325 | $48.32500 |
| 300 | $0.45810 | $137.43000 |
| 500 | $0.43427 | $217.13500 |
| 1000 | $0.40983 | $409.83000 |
